Emlak Focus
» 
Üsküdar Çekmeköy metro hattı son durum
a aa
Tarih : 15 Temmuz 2013 15:15
Üsküdar Çekmeköy metro hattı son durum
Üsküdar Çekmeköy metro hattı son durum
reklam

 

Üsküdar Çekmeköy metro hattının tünel kazıları tamamlanmak üzere. İşte Üsküdar Çekmeköy metro hattı son durum.

Kartal Kadıköy metrosundan sonra Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı olacak Üsküdar Çekmeköy metro hattı için çalışmalar sürüyor. Üsküdar Çekmeköy metro hattı son durum bilgilerine göre, metronun tünel kazıları bitmek üzere. İstasyonlardaki çalışmalar ise son sürat devam ediyor.

2015 yılında hizmete açılması planlanan Üsküdar Çekmeköy metrosunun Bağlarbaşı İstasyonu’nda ise çalışmalar başladı. İstasyonun inşası esnasında trafiğin etkilenmemesi için, Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi hazırlandı.

Üsküdar Çekmeköy metro durakları

Üsküdar ile Çekmeköy arasındaki mesafeyi 24 dakikaya indirecek metro hattı toplam 16 istasyondan oluşacak. Üsküdar – Çekmeköy – Sancaktepe Metro Hattı tamamlandığında Sancaktepe’den Ümraniye’ye 12,5 dakika, Üsküdar’a 24 dakika, Yenikapı’ya 36 dakika, Taksim’e 44 dakika, Hacıosman’a 68 dakika ve Atatürk Havalimanı’na 71 dakikada ulaşılacak.

2015 yılının sonunda hizmete açılması beklenen Üsküdar – Çekmeköy metrosunun durakları şöyle olacak;

-Üsküdar,

-Fıstıkağacı,

-Bağlarbaşı,

-Altunizade,

-Kısıklı,

-Libadiye,

-50. Yıl Çarşı,

-Ümraniye,

-İnkılap Mahallesi,

-Çakmak,

-Ihlamurkuyu,

-Altınşehir,

-Lise,

-Dudullu,

-Toplukonut,

-Çekmeköy/Sancaktepe

İBB’den konu ile ilgili yapılan açıklama aynen şöyle:

Anadolu Yakası’nın ikinci metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metro Hattında çalışmalar aralıksız sürüyor.Hattın tünel kazılarında sona yaklaşılırken, istasyonlardaki çalışmalar da hız kazandı.

İstasyon çalışmaları sırasında çalışmaların aksamaması ve trafik akışının etkilenmemesi için “Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi” hazırlandı. Projeye göre; Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi’nin Nuh Kuyusu Caddesi ile Aksoy Sokak (Capitol Yanı) arasında kalan bölümü 14 Temmuz 2013 tarihinden itibaren taşıt trafiğine kapatılacak.
İstanbulluların rahat, konforlu ve ekonomik ulaşımlarını sağlayan raylı sistemlerin uzunluğu, geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metro Hattıyla birlikte 124,4 kilometreye ulaştı.

Son 9 yılda %176 oranında artan raylı sistemler uzunluğunu daha da artıracak olan ve Üsküdar, Çekmeköy, Sancaktepe ilçelerini birbirine bağlayacak olan metro hattının 17 noktasında, 1520 personelle çalışmalar devam ediyor.

Uzunluğu20 kmolan ve16 istasyondanoluşan metro hattında,4 TBM makinesiyle bugüne kadar toplam 411.900 m3 kazı yapıldı.

İSTASYONLAR BELİRGİNLEŞİYOR
2015 yılında tamamlanması planlanan hatta yer alan Ümraniye ve Çarşı İstasyonları, 12 Haziran 2013 tarihinde yerin 24 metre altında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle birleştirilmişti.

Hattın önemli istasyonlarından biri olan Bağlarbaşı (Altunizade) İstasyonu’nda da çalışmalara başlanıyor.İstasyonunyapımı sırasında trafiğin olumsuz etkilenmemesi ve çalışmaların aksamaması için 2 etaptan oluşan Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi hazırlandı.

Projenin 1.etap kapsamında; Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi’nin Nuh Kuyusu Caddesi ile Aksoy Sokak (Capitol Yanı) arasında kalan bölümü 18 ay taşıt trafiğine kapatılacak.2.etap kapsamında ise; Nuh Kuyusu Caddesi’nin Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi ile Kısıklı Caddesi arasında kalan bölümü tamamen, Tophanelioğlu Caddesi’nin bir bölümü ise 12 ay kısmen taşıt trafiğine kapatılacak.

1.Etap Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi Alternatif Güzergahı;
-Nuh Kuyusu Caddesinin Bağlarbaşı Tophanelioğlu Caddesi ile Kısıklı Caddesi arasında kalan bölümü çift yönlü trafiğe açılacak.

-Nuh Kuyusu Caddesinden gelip D-100 (E-5) Karayolu istikametinde devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi ve Şibuya Caddelerini kullanarak Tophanelioğlu Caddesi’ne ulaşabilirler.

-Cumhuriyet Caddesi’nden gelip D-100 (E-5) Karayolu istikametinde devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi ve Şibuya Caddelerini kullanarak Tophanelioğlu Caddesi’ne ulaşabilirler.

- Gazi Caddesi’nden gelip D-100 (E-5) Karayolu istikametinde devam etmek isteyen araçlar Kısıklı Caddesi ve Şibuya Caddelerini kullanarak Tophanelioğlu Caddesi’ne ulaşabilirler.

2. Etap Geçici Trafik Sirkülasyon Projesi Alternatif Güzergahı;
- D100 Karayolu yönünden gelip Nuh Kuyusu Caddesi’ne devam etmek isteyen araçlar,Şibuya Caddesi, Aksoy Sokak, Sırma Perde Sokak ve Güllü Bahçe Sokağı kullanarak Nuh Kuyusu Caddesi’ne ulaşabilirler.

– Gazi Caddesi’nden gelip Nuh Kuyusu Cadde’sine devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi, Şibuya Caddesi, Aksoy Sokak, Sırma Perde Sokak ve Güllü Bahçe Sokağı kullanarak Nuh Kuyusu Caddesi’ne ulaşabilirler.

- Cumhuriyet Caddesi’nden gelip Nuh Kuyusu Cadde’sine devam etmek isteyen araçlar, Kısıklı Caddesi, Şibuya Caddesi, Aksoy Sokak, Sırma Perde Sokak ve Güllü Bahçe Sokağı kullanarak Nuh Kuyusu Caddesi’ne ulaşabilirler.

DİĞER ULAŞIM HABERLERİ

  • Halkalı Gebze Marmaray metro hattı ne zaman açılacak?

   Halkalı Gebze Marmaray metro hattı ne ...

   35 istasyondan oluşacak Halkalı Gebze Marmaray metro hattı ne zaman açılacak? İşte yanıtı. Marmaray projesi kapsamında yer alan Halkalı Gebze metro hattı ile iki bölge arasındaki uzaklık 115 dakikaya...

  • Dudullu Bostancı metro projesi 2019′da hizmette

   Dudullu Bostancı metro projesi 2019...

   Dudullu ile Bostancı arasındaki mesafeyi 21 dakikaya düşürecek ve 2019 yılı içerisinde faaliyete geçecek Dudullu Bostancı metro projesi kapsamında 10 istasyon inşa edilecek. Tamamlandığında toplam 13.4...

  • Pendik Sabiha Gökçen metro hattı güzergahı

   Pendik Sabiha Gökçen metro hattı güzer...

   2017 yılında faaliyete geçecek Pendik Sabiha Gökçen metro hattı güzergahı kapsamında 2 bölge arası 13.5 dakikada aşılacak.  İstanbul trafiğine çözüm olacak metro projeleri ardı ardına açıklanıyor. Bu...

  • 3. köprü inşaatı Kasım 2013 son durumu nasıl?

   3. köprü inşaatı Kasım 2013 son durumu...

   3. köprü ve Kuzey Anadolu otoyolunda inşaatlarında kritik bir viraja girildi. 3. Köprüde yol seviyesi için çalışmalar başlarken, Anadolu yakasındaki dev viyadük ve Avrupa yakasındaki aç kapa tünelleri inşaatı...

  • Marmaray’da tarifeli ücretli seferler 13 Kasım’da başlıyor

   Marmaray’da tarifeli ücretli seferler ...

   TCDD’nin işletmesinde hizmet veren Marmaray’ın ücretli ve tarifeli seferleri 13 Kasım 2013 günü resmen başlıyor. Marmaray bilet fiyatları ise şöyle olacak... 29 Ekim’de açılışı yapılan Marmaray’ın 15 günlük...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

ANKET

Önümüzdeki 2 yıl içinde yeni bir konut satın almayı düşünüyor musunuz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
 • Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.

EMLAK TERİMLERİ